Akademia Dobrych Pomysłów
Komenda Główna Państwowej Straży PożarnejZwišzek Ochotniczych Straży PożarnychZwišzek Ochotniczych Straży PożarnychMinisterstwo Ochrony SrodowiskaLasy PaństwoweWyższa Szkoła Ochrony Œrodowiska Przeglšd Pozarniczy
Magazyn Raport w Akcji18 marca 2007 roku

Znów nadchodzą ciepłe wiosenne dni, a to oznacza wzmożone wypalanie traw. Apelujemy do nauczycieli i rodziców o uświadomienie swoich wychowanków o zagrożeniach jak i konsekwencjach grożących z bezmyślnego wypalania suchych traw.

18 marca 2007 roku

Została zaktualizowana lista stron wspierających naszą akcję. Zapraszamy do ich odwiedzin i serdecznie dziękujemy za szerzenie naszego programu - Przyjazne strony

23 lutego 2007 roku

Zwracamy się wielką prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla czteroletniej Wiktorii z porażeniem nerwowego splotu barkowego lewej rączki...

- więcej

4 maja 2005 roku - Dzień Strażaka

W strażackiej służbie każdego dnia Święty Florian nad nami czuwa.Kiedy ogień, woda, wiatr, śnieżyca przeciw ludziom pokazuje swe oblicza, wówczas jego braterstwo, odwaga, siła i męstwo odzwierciedla się jako strażaków bohaterstwo. Dzięki tobie Święty Florianie mamy strażaków, którzy sprawiają że spokojnie śpimy, wstajemy, jemy śniadanie Co prawda nie myślimy o nich każdego dnia, myślimy o nich gdy widzimy pożar, kiedy w wypadku uwięziona jest osoba, kiedy woda przybiera w rzekach i zagrożone jest życie lub mienie człowieka. Wówczas wtedy gdy bezbronny kot na drzewie czy ranny łabędź uwieziony w lodzie spoglądają litościwie, proszą nas o pomoc.Przypadków kiedy pojawiają się w naszych myślach można pisać bez końca, niech będzie mało myśli które sprawiają, że w oczach pojawiają się łzy a jak najwięcej myśli wywołujących uśmiech jak kolory tęczy jak promienie słońca.

4.05.2005 Grzegorz S.

2 kwietnia 2005 roku


Karolu...Bywaj szczęśliwy tam daleko....Kochamy Cię!

Jan Paweł II zmarł w sobotę o godzinie 21.37. Wiadomość o Jego śmierci ogłosił 60 tysiącom ludzi na Placu świętego Piotra substytut watykańskiego sekretarza stanu arcybiskup Leonardo Sandri.    więcej

31 marca 2005 roku
Do zderzenia czterech samochodów osobowych i dwóch ciezarówek, doszlo okolo poludnia na platnym odcinku autostrady A-4 miedzy Krakowem a Katowicami, na ok. 2 km przed bramkami poboru oplat w Brzeczkowicach
k. Myslowic. więcej

31 marca 2005 roku
Pierwsza ofiara śmiertelna - wczoraj w Busku Zdroju, na ogródkach działkowych przy ul. Kusocińskiego w pogorzelisku 1 ara wypalonych traw znaleziono kobietę, która zasłabła i zmarła wskutek pożaru.

26 marca 2005 roku
Gniew - mówi NIE WYPALAJ NIE ZABIJAJ!!! więcej

23 marca 2005 roku
W Szkole Podstawowej nr 8 w Sosnowcu konkurs poetycki pod tytułem "Wypalanie traw zabija..." więcej

25 czerwca 2004 roku
Do działu multimedia został dodany nowy materiał filmowy. zobacz

4 maja 2004 roku
Każdego roku 4 maja strażacka brać obchodzi swoje święto Dzień Strażaka czcząc między innymi swojego patrona św. Floriana.
Z tej okazji życzymy Wam piękne koleżanki i przystojni koledzy strażacy wszelkiej pomyslności w służbie i życiu osobistym, wielu awansów i co najważniejsze zdrowia i dużo uśmiechu.

3 maja 2004 roku
Pożar w Narwiańskim Parku Narodowym koło Choroszczy (podlaskie) więcej

30 kwietnia 2004 roku
William Wharton- Niezawinione Śmierci zobacz więcej

23 kwietnia 2004 roku
Nie wypalaj traw!
Akcja dzielnicowych i druhów OSP -Trzebinia. więcej

18 kwietnia 2004 roku
Do działu "Galeria" zostały dodane nowe zdjęcia.

15 kwietnia 2004 roku
20 kwietnia godzina 18:45 RAPORT Z AKCJI - MAGAZYN Telewizji Katowice, który warto zobaczyc. wiecej

13 kwietnia 2004 roku
Druga ofiara śmiertelna więcej

3 kwietnia 2004 roku
Pierwsza ofiara śmiertelna więcej

31 marzec 2004 roku
Nowe Multimedialne materialy na stronie.

30 marzec 2004 roku
Sympozjum "Stop wypalaniu traw" - Sosnowiec więcej

8 marzec 2004 roku
Seminarium - Ochrona i ksztaltowanie srodowiska w Dabrowie Górniczej. więcej

26 lutego 2004 r.
8 marca 2004 roku - Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy wszystkim Paniom uśmiechu. Wszak udowodnione zostało naukowo, że jak jest uśmiech - jest wszystko. Święto świętem, ale trzeba działać... dlatego w tym dniu, o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej odbędzie się seminarium poświęcone "Edukacji ekologicznej". Swój udział zapowiedzieli pracownicy Urzędu Miejskiego, oświaty, strażacy, leśnicy. Ekipa ADP również tam będzie - przedstawimy nasz program, jak walczyć z wypalaniem traw. Naturalnie na naszej stronie WWW zamieścimy obszerne sprawozdanie z tego spotkania. Do zobaczenia!

20 lutego 2004 r.
Wysyłamy pisma i zapraszamy ważnych ludzi, aby włączyli się w ten program. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem strony WWW. Poszukujemy sponsorów, aby wydrukować plakaty, ulotki i przeprowadzić kampanię informacyjną.

16 lutego 2004
Kontaktują się pierwsi dziennikarze i deklarują poparcie, co nastraja nas dość optymistycznie.

10 lutego 2004 r.
Ważna wiadomość: Akademia Dobrych Pomysłów została zaproszona do współdziałania w realizacji rządowego programu otwartego na inicjatywy samorządów i organizacji pozarządowych. Program na lata 2002 - 2006 nosi nazwę "Program ograniczania zdrowotnych następstw palenia tytoniu w Polsce". Nasz program przedstawia kilka negatywnych przykładów związanych z paleniem tytoniu. Ponadto mamy pierwsze sygnały zainteresowania i poparcia dla programu. Informacje o programie zaczynają pojawiać się na innych stronach WWW - i tak właśnie działa lawina dobrej woli.

7 lutego 2004
Ostro zabieramy się do packi nad stroną, którą właśnie odwiedzasz i nad opisaniem całego programu. Wysyłamy tysiące pism z prośba o włączenie się w ten program.

5 lutego 2004
Oficjalnie rozpoczynamy realizacje programu.
"Wypalanie Traw Zabija ludzi, zwierzęta, środowisko. STOP nie wypalaj nie zabijaj"opieka techniczna
Grupoa Tense Domena  Kulka Web Design   may Design

Design byKulka WebDesign
COPYRIGHT © 2003 - 2012 Fundacja AKADEMIA DOBRYCH POMYSŁÓW
Wszelkie prawa zastrzezone. All Rights Reserved